Olsztyn gotowy na zjazd kosmetologiczny

Rozwijająca się w błyskawicznym tempie dziedzina kosmetologii doczekała się nie tylko wielu badań i analiz, ale również wejścia do grona dziedzin, które badane są przez naukowców z całego świata. To właśnie oni co jakiś czar organizują międzynarodowe zjazdy i sympozja, na których poruszane są tematy między innymi wpływu zabiegów kosmetycznych i estetycznych na organizm człowieka. Specjaliści dyskutują również o nowych technikach zabiegowych, wykorzystywanych sprzętach i sposobach jak najlepszego wykonywania usług kosmetycznych.

Zjazd w Polsce

W 2016 roku zjazd taki zaplanowano… w Polsce, a jego gospodarzem ma być Olsztyn, w którym przez kilka dni gościć będą kosmetolodzy, fachowcy i specjaliści z całego globu. To nie tylko doskonała promocja dla samego miasta – a zyska z pewnością niejeden salon kosmetyczny – ale także dla całej branży, która dzięki temu stanie się bardziej znana i doceniana. Polska pod względem liczny salonów i gabinetów mieści bowiem dopiero w środku europejskiej listy, ustępując miejsca nawet takim krajom jak Węgry czy Ukraina.
Międzynarodowe sympozjum odbywające się w naszym kraju to także świetna możliwość, aby pokazać rodakom prowadzącym takie przedsiębiorstwa kosmetyczne, jak daleko zaszła już cała branża. Spotkanie będzie okazją do zaprezentowania nowoczesnych sprzętów i aparatów kosmetycznych oraz porównania jakości usług świadczonych w Polsce oraz w zagranicznych gabinetach.

Garść ważnych danych

W krajowych rejestrach przedsiębiorczości branża kosmetyczna jest jeszcze stosunkowo mało oblegana – chociaż liczna salonów nieustannie rośnie, szczególnie w małych i średniej wielkości miastach, jest znacznie mniejsza od wyniku uzyskiwanego chociażby na wspomnianych Węgrzech. Zazwyczaj kosmetyczka w Olsztynie {swiaturody.com/olsztyn,kosmetyczka,9.html} prowadzi gabinet, w którym świadczone są dodatkowo inne usługi, głównie fryzjerskie oraz z zakresu stylizacji i wizażu. Z kosmetycznych usług najczęściej korzystają kobiety w wieku od 18 do 45 lat – te decydują się na zabiegi depilacyjne, manicure i pedicure a także oczyszczanie twarzy. Z kolei panie po 40 roku życia korzystają najczęściej z usług zabiegów regeneracyjnych i odmładzających (lifting twarzy, botoks, modelowanie sylwetki). Badania wykazują też, że Polski stosunkowo rzadko korzystają z usług lekarzy zajmujących się medycyną estetyczną.

2 thoughts on “Olsztyn gotowy na zjazd kosmetologiczny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>